LLOYDIN BEAUJOLAIS NOUVEAU MENU
tors 15 nov.
|Helsingfors
Koko Jazz Clubin syksyn tapaus on 15.11. Uusi ranskalainen viini tulee markkinoille, ja talon keittiömestari Lloyd Polack on laatinut ranskalaisen maalaisillallisen viinin ympärille.


Tid och plats
15 nov. 2012 19:30
Helsingfors, Hämeentie 3, 00530 Helsingfors, Finland
Om evenemanget
Neljän ruokalajin illallinen rytmitetään svengaavasti, jazz clubilla kun ollaan. Huippusomeljeeri Andrej kertoo viineistä ja viinikulttuurista. Aina sanavalmis trumpetisti Mikko Karjalainen luo tunnelmaa, ja ilahduttaa illallisvieraita niin musiikilla kuin verbaalisestikin.
Beaujolais Nouveaun nauttiminen on rento ja mannermainen illanistujainen, jossa uuden sadon viiniä maistetaan ja kommentoidaan hyvässä seurassa. Koko Jazz Clubin illallisvieraat ovat mitä tervetulleimpia jäämään kuuntelemaan illan konserttia, joka alkaa klo 21, ei lisäveloitusta. Istutte jo valmiiksi parhailla paikoilla!
Illan orkesteri on saksofonisti Pope Puolitaipaleen johtama tunnelmallinen Pope Puolitaival United.
Ovet aukeavat 19.00 ja ruokailu alkaa 19.30.
Beaujolais Nouveau Menu (4 hlö)
Kaksi pulloa Beaujolais Nouveau viiniä
